EST

Töötoad

Töötoad toimuvad Loovala stuudiotes Tallinnas või KUMU graafikastuudios. Samuti on võimalik tulla teile sobivasse paika. Graafika töötuba on lihtne ja loominguline, sobides hästi nii sünnipäeva, jõuluürituse, firmapeo kui teiste sündmuste täiustamiseks. Sobivaid formaate on nii täiskasvanutele kui lastele.


Graafika töötoad:

Ühekordne töötuba kestab tavaliselt 1-3 tundi. Hind kokkuleppel (ca 10-25 eurot inimese kohta) vastavalt grupi suurusele ja töötoa iseloomule. Küsige pakkumist kaija.kesa@gmail.com.

EX LIBRIS ehk märk oma lemmikraamatusse

Töötoas saad võimaluse teha oma isikliku eksliibrise ehk raamatu omanikumärgi. Nimi või mõni teine iseloomustav sümbol lõigatakse trükiplaadi sisse, millest omakorda trükitakse paberile graafiline jälg. Samast trükiplaadist jõuab töötoa jooksul jäljendeid valmistada ca kümme tükki. Pärast värvi kuivamist on eksliibrised valmis lemmikraamatute sisekaantele kleepimiseks. Eksliibris võib olla ka tore kingitus raamatuid hindavale sõbrale.

Käsitsi trükitud (jõulu)KAARDID

Töötuba koosneb kaardi kavandamisest, linoleumist motiivi välja lõikamisest ja käsitsi paberile trükkimisest graafika pressi abil. Töötoaks ette nähtud aja jooksul saab valmis 4-8 kaarti, mis on igati sobilikud nii saatmiseks kui kinkimiseks. Töötuba on jõukohane kõigile ning annab vahetu kogemuse graafikast kui vanast trükikunstist.

GRAAFILISE LEHE loomine

Töötoas kavandab iga osaleja oma graafilise teose, seejärel valmistab trükiplaadi ning siis algab trükkimine graafika pressi abil. Võimalik on valida erinevate tehnikate vahel nagu kuivnõel, linoollõige, kollograafia.
Trükikunstil on omad võlud - esiteks on alati heas mõttes üllatuseks esimene tõmmis ehk trükitud graafiline leht, millelt selgub trükiplaadi välja lõikamise tegelik tulemus. Teiseks - ette on vaja valmistada vaid üks trükiplaat, kuid trükipressi abil saab seda paljundada olenevalt valitud tehnikast isegi sada korda, erinevate värvidega ja kõikvõimalikes kombinatsioonides. Trükkimine on tore ja võimalusterohke!
Töötuba sobib nii täiskasvanutele kui koolilastele ja toimub olenevalt valitud tehnikast kas graafika stuudios või ka mujal.

TEMPLI valmistamine

Mõned tähed omandavad aja jooksul suurema tähenduse, kui teised. Need võivad olla nii nimetähed kui ka tähistada mõnda olulist sõna, eset või sündmust.
Templi töötoas kavandame dekoratiivseid tähti või teisi olulisi sümboleid, lõikame need välja ja valmistame lihtsa templi. Templit on võimalik kasutada väga erinevalt, näiteks tembeldades ümbrikke, kujundada märkmeplokk, isiklik mapp või mõni teine meelepärane paberitoode.
Töötuba sobib nii täiskasvanutele kui koolilastele. Templi valmistamise töötuba saab korraldada ka väljaspool graafika stuudiot.

Taimede joonistamise töötuba. Foto: Alide Zvorovski

Joonistamise töötoad:


TAIMEDE joonistamine

Joonistamine erinevate vahenditega nagu tušš, grafiitpliiats ja akvarellvärvid, kasutades erinevaid pabereid. See töötuba sobib ka hästi soojal ajal ja vabas õhus, kui joonistatavaid taimi saab ise ümbrusest valida.
Töötoas osalemiseks ei ole vajalik eelnev joonistusoskus, taimede kujutamine on jõukohane kõigile!

Sõbralik PORTREE

Portree joonistamise töötuba sobib hästi inimeste grupile, kes on omavahel tuttavad. Jagunedes paarideks või väiksemateks rühmadeks, joonistatakse vastamisi portreid. Materjalideks on paber ning naturaalne puusüsi. Valminud portreed võib soovi korral vastastikku kinkida, nii saab igaüks mälestuseks portree iseendast. Töötoas osalemiseks ei ole vajalik eelnev joonistusoskus, sõbraliku portree valmistamine on jõukohane kõigile!


Kontakt:

e-post: kaija.kesa@gmail.com
telefon: +372 5345 6042

Loovala stuudiod Tallinnas asuvad kahes kohas, Tondi 1 ja Maakri 28a.
Lähem info toimumispaiga kohta: http://www.loovala.ee/


Loovala graafika stuudio

Loovala graafika stuudio, Tondi 1, Tallinn. Foto: Marilyn Piirsalu